Kasanın altından adamın bağcıklarını çözdü. Bir dahakine, yine, kısa bir paketleme süresi, elleri ufak, bıkkın, paket kağıdı yaldızıyla dolu. Sırada çocuklu bir kadın, çocukla göz göze geliyor, gülümsüyor, onlara ellemiyor. Yaşlı bir amca. Komiklerden. Birbirine bağlasa. Uzanırken, annesi sandalyesinde hareket edince diziyle sırtından ittiriyor, düşürüyor. Tok çarpma sesi. Yukarıdan yaşlı amcaya iyi günler diliyor. Aşağıya kaşlarını çatıyor.

Ayakkabı üstüne ayakkabı.

Dün gece, marketin yanındaki hamburgerci kapandıktan sonra, getirdiği boyaları ve öldürdüğü insanların safraları, kanları, gözakları, herhangi bir böbrek defalarca mikserden geçince oluşan sıvıları, sidikleri, menileri, dışkılarıyla masaların ortasındaki boşluğa geldi; şovalyesini kurup ikinci menüyü resmetmeye başladı.

Köftenin üstüne ekmek altına da.

Anonsa uymak zorundaydı, kalkıp reyonlardan birine gitti. Yirmi dakika bile etmeyen bir süreliğine. Döndü ve gördü ki çocuğunu, şöyle:

Yanındaki tüpün tamamı ağzına sıkılmış; ama boynu kırıldığından hiçbirini yutamamış. Damağıyla dişlerinde kırmızılık, boynunda mor bir çizgi, iki burun deliğinden de sarkan agletler; çünkü çocuk öyle bir sıkkınlıkla ne yapacağını bilemiyordu, hamburgerler kötüydü ve bağcıkları da sonda bir yerlere sokuşturmam gerekiyordu.